DiMarzio DP126
Rok výroby: 2016
Země původu: USA
Cena: 3.500,- Kč
Popis
Snímače jsou v konfiguraci PJ, tedy dělený snímač typu Precision a pozor: rovněž dělený snímač typu Jazz Bass. Díky tomu kobylkový snímač nebrumí ani samostatně použitý. Set je označen jako DP126, ale samostatné označení P snímače je DP122 a označení J snímače pak DP123. Cíleně jsem pořídil tyto snímače v provedení Creme, tedy ve smetanové až vanilkové barvě. Nenarazil jsem na žádného jiného výrobce, který by to tak standardně vyráběl. RM Pickups má např. ve smetanové barvě jen čistě jazzbassové snímače.
Snímače jsou dodávány úhledně zabalené v polystyrénové průhledné krabičce, a každý navíc samostatně zatavený v igelitovém obalu.
Kromě snímačů je v balení 8 vrutů, imbus klíč a návod. Bohužel chybí pěnové hranolky pro podložení snímačů, pouze se o nich hovoří v návodu, že si je tam člověk má dát a jak by měly být velké. Rovněž šroubky mě zaskočily. 4 jsou dlouhé (na P snímač) a 4 jsou kratší (na J snímač), ovšem i toto sdělení v návodu chybí, to člověk musí čuchat.
Návod je pouze v angličtině a kromě výše uvedeného není ani dále přespříliš sdílný, úplně v něm pominuli slovní popis zapojení tónové clony a hodnotu kapacity kondenzátoru, který navíc mají ve schématu špatně zakreslen a označen.
Přes všechny překážky se mi podařilo snímače namontovat a správně zapojit. A takto vypadají už na nástroji.
Snímače umožňují štelování výšky pólových nástavců, k čemuž slouží přiložený imbus klíč.
Zvuk
Zvukový výstup je poměrně silný, P snímač poskytuje bohatý basový základ a slušnou porci agrese, J snímač je slušně naprděný, přestože má slabší výstup.
Následující zvukové ukázky jsou provedeny přímo do zvukové karty a kromě normalizace ponechány bez jakýchkoli úprav. Použité jsou ocelové hlazené struny D'Addario XL Chromes ECB81 (recenze) ve skoro novém stavu. Hráno vždy nad aktivním snímačem, v případě obou pak mezi nimi.
Nejdříve "povinné" ukázky s plně otevřenou tónovou clonou:
Krkový snímač
Oba snímače
Kobylkový snímač
A teď bonusové ukázky:
Následující ukázky obsahují nahrávky v pořadí krkový snímač - oba snímače - kobylkový snímač:
Plně otevřená tónová clona
Tónová clona na půlku
Úplně stažená tónová clona
Hodnocení
Snímače z té vyšší ligy, ne-li vůbec nejvyšší. Fantastické je jejich zpracování, všechno je úhledné, přesné. I zespodu vypadají snímače úžasně. Ze spodku snímačů, které jsem vymontoval ze Squieru se mi chce skoro zvracet, tohle je nádhera.
Dělený P snímač je zvukové plný a krásně zdůrazňuje zvuk klasického Precisionu. Kobylkový J snímač má i přes jeho dostatečné přiblížení ke strunám signál o něco slabší a beru ho jako alternativu a zvukové doplnění.
Nejsem si s ohledem na baskytaru, ve které jsou snímače namontované, což je Squier Standard Precision Bass Special (recenze zde a pozor na zacyklení) jist nějakými soudy, ale když výrazně povznesly takový levný nástroj, na kvalitou výše stojícím nástroji rozhodně ostudu neudělají, navíc P snímač znám i z dalšího nijak levného kousku (recenze) a charakter zvuku odpovídá.